Muzycy

Piotr Kazimierczak -  tenor

Obecnie związany z Warszawską Operą Kameralną. Zanim doskonalił swe umiejętności wokalne pod kierunkiem Prof. Bogdana Ruśkiewicza oraz u Prof. Zofii Witkowskiej, pobierał lekcje gry na fortepianie, trąbce i instrumentach perkusyjnych. Ma na swym koncie uczestnictwo w warsztatach teatralnych „Kontrapunkt” u Prof. Zbigniewa Bogdańskiego.
Wykonuje szeroki repertuar, na który składają się perły muzyki sakralnej i świeckiej, arie operowe oraz  hity muzyki pop z akompaniamentem harfy (w ramach zespołu „Arpeggio” założonego i prowadzonego wraz z Urszulą Nowakowską), fortepianu, oraz blues bandu. Prowadzi również – także w języku angielskim- wydarzenia specjalne dla firm i stowarzyszeń (m.in. LOT, Avon, Chemadex, Chazelle), kongresy, wernisaże, wieczory poezji, spotkania świąteczne i gale charytatywne (m.in. Fundacja „Mimo Wszystko” Anny Dymnej), jak również bale sylwestrowe (m.in. warszawskie hotele  Le Royal Meridien Bristol oraz Polonia).
Znany także z telewizyjnych reklamówek (m.in. nagradzany film Zelmer, KFC, Generali, Lukas Bank, PGE) oraz seriali (m.in. „Sekcja 998”, „Plebania”, „Magda M”, ”Klan”).
Ze swym uśmiechem i osobowością sceniczną, Piotr to najlepsza gwarancja, że ten wieczór pozostanie na długo w Państwa pamięci.

Dorota Całek - sopran 

 

Urodziła się w Warszawie i tu podjęła studia muzyczne. Dyplom ukończenia Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie śpiewu prof. Haliny Słonickiej otrzymała w 1994 roku. Była słuchaczką Kursów Mistrzowskich, m.in.: Edith Mathis /Luzerna/, Elly Ameling /Wiedeń/, Ryszarda Karczykowskiego /Warszawa i Duszniki/.

Zadebiutowała rolą Zuzanny w dyplomowym przedstawieniu „Wesela Figara” W. A. Mozarta na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej, po którym została przyjęta do zespołu solistów tego teatru. Występowała w nim w operach takich kompozytorów jak: C. Monteverdi, F. Caccini, S. Landi, G. B. Lully, B. Galuppi, D. Cimarosa, G. Rossini, L. Janaczek, B. Matuszczak. Z zespołem WOK śpiewała we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Rosji oraz na Festiwalu Al.-Bustan w Libanie. Współpracowała także z Teatrem Muzycznym Roma ( Diana w „Orfeuszu w piekle” J. Offenbacha ) i Operą Bałtycką w Gdańsku (Hrabina w „Weselu Figara” W. A. Mozarta). Śpiewaczka wykonuje także repertuar kameralny i oratoryjny; występowała  z recitalami pieśni polskich, francuskich i hiszpańskich w Polsce, na Litwie i Ukrainie oraz brała udział w wykonaniu dzieł oratoryjnych ( m.in. „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego na Koncercie Wielkopostnym w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz III Symfonii M. Góreckiego w Studiu S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie i Filharmonii Krakowskiej ). W 2000 r. wzięła udział w międzynarodowym projekcie: „Opera for four buses” z muzyką Krzysztofa Knittla ( prapremiera odbyła się w Berlinie ), a w 2002 r. w Gali Moniuszkowskiej w Operze Lwowskiej. Za swój największy sukces śpiewaczka uważa rolę Kościelnichy w pierwotnej wersji „Jenufy” Leoša Janačka, wystawionej w Warszawskiej Operze Kameralnej w 2004 r. W 2002 r. brała udział w nagraniu płyty: „Jezu, ufam Tobie” z muzyką Romualda Twardowskiego, w 2005 r. nagrała pieśni tego kompozytora dla Polskiego Radia , zaś w 2008 r. wystąpiła w prawykonaniu jego pieśni na Festiwalu Zbigniewa Herberta : „Muzyka słów” w Gdańsku.

 

Justyna Ryfczyńska - skrzypce
 
Absolwentka wydziału instrumentalnego  Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Współpracuję z takimi zespołami, jak Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Teatru Muzycznego Roma, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Praca jako muzyk orkiestrowy w tak różnych zespołach daje mi satysfakcję z wykonywania urozmaiconego repertuaru, mam bowiem możliwość grania muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej. Dopełnieniem moich ambicji artystycznych jest działalność w kameralnych zespołach muzycznych, takich jak skrzypce i harfa lub kwartet smyczkowy.
 

Dorota Cegielska - fagot

Studia magisterskie ukończyłam z wyróżnieniem w klasie fagotu profesora Krzysztofa Kamińskiego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (2002r.).Okres studiów był dla mnie bardzo twórczy i rozwijający artystycznie. Brałam udział w licznych kursach muzyki solowej, kameralnej i orkiestrowej w kraju i za granicą. Między innymi w kursie orkiestrowym „Das Treffen” Bayreuth (1997,1998), „Master Course of solo Performance” prowadzonym przez prof. Tomasza Sosnowskiego (2001), „Internationale JungeOrchesterakademie”- zespoły kameralne i orkiestra symfoniczna w Weiden(1999,2000,2001), „Texas Music Festival” – zespoły kameralne i orkiestra symfoniczna w Houston (2001), „Idyllwild Arts Summer Program” – lekcje mistrzowskie, zespoły kameralne i orkiestra symfoniczna w Kalifornii(1999,2000,2001,2002,2003), „Henry Mancinii Institute” – muzyka filmowa w zespołach kameralnych, orkiestrze symfonicznej i big bandzie w Los Angeles (2004).W roku akademickim 2001/2002 otrzymałam stypendium Ministra Kultury i Sztuki.Brałam również udział w konkursach gry solowej na fagocie i zespołów kameralnych. W roku 1999 na Ogólnopolskim Konkursie Obojowo Fagotowym przeszłam do drugiego etapu. W roku 2002 na Międzynarodowym Konkursie Obojowo Fagotowym zajęłam V miejsce i Nagrodę SPAM-u.Zespoły kameralne zawsze były moją pasją, z której w niedługim czasie zrodziło się „Amabile Trio”. Z triem tym brałam udział w „Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych” gdzie w 2000 roku zajęłyśmy II miejsce w kategorii trio stroikowe a także III miejsce w kategorii kwintet dęty. W roku 2002 w tym samym konkursie zajęłyśmy I miejsce. Po ukończeniu studiów byłam przez rok(2002/2003) asystentką w klasie prof. Krzysztofa Kamińskiego w Akademii Muzycznej w Łodzi. W tym czasie otrzymałam stypendium od Thornton School of Music na Uniwersytecie Południowej Kalifornii na studia podyplomowe w specjalizacji gry solowej na fagocie. W tym czasie koncertowałam ze światowej sławy dyrygentami m.in. Sergiu Comissione, Kent Nagano, z solistami m.in.YoYo Ma, Bobby Mc’Ferrin w  salach koncertowych Walt Disney Concert Hall(Los Angeles)i Carnegie Hall(Nowy Jork).Studia te ukończyłam w maju 2005 roku. Od 1999 roku jestem zatrudniona na stanowisku pierwszego fagotu na czas nieokreślony w Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

 

 

 

 
 
Copyright © 2009 Harfa.eu
Design by Leszek Leszczyński & Piotr Czaplicki